Jaunumi 

Īpašā labdarības akcijā palīdzam bērniem izkopt savus talantus.

Labdarības akcijas ietvaros Latvijas reģionu trūcīgie bērni dāvanā saņēmuši īpaši viņu interesēm un talantiem piemeklētas enciklopēdijas, tādā veidā aicinot arī sabiedrību pievērst uzmanību maznodrošināto bērnu garīgās izaugsmes iespējām. Labdarības akciju organizēja biedrības „Ascendum” radītais bērnu kultūras projekts „Garā Pupa”konsultāciju centra “Know-How LAB” konferences ietvaros.

Akcijas mērķis bija palīdzēt tieši tiem maznodrošinātajiem bērniem, kuriem mājās nav ne datora, ne interneta, bet vietējā bibliotēka atrodas tālu no dzīvesvietas. Ar vietējo sociālo dienestu palīdzību „Garās Pupas” labdarības akcijā tika iesaistīti trūcīgie bērni no Gulbenes, Raunas, Apes un Jaunpiebalgas novadiem. Izraudzītie bērni rakstīja vēstules, kurās stāstīja par sevi, savām interesēm un talantiem, savukārt konferences dalībnieki katram bērnam piemeklēja īpaši piemērotas enciklopēdijas.

Biedrības „Ascendum” radītais labdarības projekts „Garā pupa” aizsākts 2012. gada pavasarī ar mērķi atgādināt sabiedrībai par kultūras nozīmi bērna personības izaugsmē un turpmākajā attīstībā. Vairāk informācijas par projekta „Garā Pupa” aktivitātēm iespējams atrast interneta mājas lapā www.garapupa.lv